Real Estate Development – Fotenie nehnuteľností

03/17/2021

Všetci dobre vieme, že fotky nehnuteľností sú jedným z najdôležitejších aspektov pri rozhodovaní či na prehliadku ísť alebo nie. Zlé fotografie môžu odradiť záujemcov a znížiť tak záujem o Vašu nehnuteľnosť. A preto by ste fotografie vašej nehnuteľnosti nemali podceňovať. Profesionálne fotografie Vám zaručene zdvyhnú hodnotu, tie Vám z ľahkosťou viem vyhotoviť aj keď som primárne svadobný fotograf.

 

Najnepríjemnejšou vecou pri predaji nehnuteľností je, že musíte investovať. To vlastne nie je predaj nehnuteľnosti ale skoro až podnikanie. Viem, vy chcete svoj byt či dom rýchlo predať. Tok peňazí teda má ísť smerom ku vám. A realitný agent  vám bude radiť opak. Najskôr investujte nemalé peniaze a až potom začnite predávať nehnuteľnosť.

Mali by ste pred predajom nehnuteľnosti túto uviesť do dobrého stavu. Murári, maliari, rekonštrukcia dvier, možno výmena okien.Mali by ste nehnuteľnosť upratať a nechať poloprázdnu, alebo prázdnu. Ale vy často nemáte kam inam ísť bývať.Mali by ste investovať do fotografovania.

To všetko by ste mali spraviť, pretože to vytvára obal tomu, čo predávate. nepríjemné je, že nielen pri predaji nehnuteľností často ideme s rozpočtom na doraz. Aj počítače sme kedysi tak kupovali – nezostalo nám už ani len na jednu disketu. Pri predaji nehnuteľností však radšej kalkulujte, čo sa stane s vašou cenou nehnuteľnosti ak investujete a ak neinvestujete niečo navyše. Môže sa stať, že investíciou nejakej tisícky do úprav, drobnej rekonštrukcie a fotenia bytu profesionálom získate o niekoľko tisíc lepšiu predajnú cenu. Alebo oveľa rýchlejšie nájdete kupcu – aj to je hodnota.

Príklady mojej práce nájdete po zrolovaní nižšie.