Svadba v štýle Boho

12/06/2022

Svadba v BOHO štýle

Aká to je boho svadba? Nám ako prvé napadne uvoľnený štýl a príroda všade navôkol. Presne takéto prvky pri jej plánovaní nesmiete prehliadať.
Boho svadba je bohémska, ale zároveň aj osobitá. Neosloví úplne každého hneď na prvý pohľad. No ak máte blízko k prírode a naopak, nemáte radi gýčovité doplnky, tak vás dozaista tento štýl osloví.

MIESTO NA SVADBU

Ideálnym miestom na organizovanie svadby v boho štýle je nejaké pekné miesto v prírode – les, lúka, statok alebo stodola. V súčasnej dobe sú veľmi obľúbené svadby na statku alebo v stodole. Určite by ste však mali dopredu informovať svojich hostí, že svadba sa bude konať vo vonkajších priestoroch, aby tomu mohli prispôsobiť svoje oblečenie.
Asi žiadna žena netúži boriť sa v tráve vo vysokých podpätkoch, či nedajbože potrhať si svoje nové, dlhé šaty od konárov v lese.

DEKOROVANIE SVADOBNÉHO STOLA V BOHO ŠTÝLE

Výzdoba na boho svadbe by mala byť pretkaná prírodnými motívmi. Stoly ozdobte sezónnymi kvetmi v sklenených vázach alebo zaváracích pohároch, ktoré sú napríklad ozdobené jutovými mašľami. Ako podložky pod pohár použite okrúhle odrezky z polienok, menovky umiestnite na šišky. Namiesto klasického bieleho obrusu môžete zvoliť jutu. Máte doma starý krištáľový luster? Zostalo vám z neho veľa rôznych krištálikov? Porozhadzujte ich medzi taniermi.
Romantickú večernú atmosféru môžete docieliť sviečkami, ktoré umiestnite do lampičiek, či sklenených dóz. Inšpirácie hľadajte medzi farbami v prírode, tam je inšpirácie neúrekom. Nájdete jej tak veľa, že sa nebudete vedieť rozhodnúť.

SLÁVOBRÁNA

Bránu môžete vyrobiť z dreva a ozdobiť živými kvetmi, zeleňou, pierkami. Cesta k nej môže byť zasa zdobená lupeňmi kvetov či farebným kobercom. Predsa len si pod touto bránou poviete svoje ÁNO, tak nech vyjadruje všetko, čo sa vám páči.

BOHO SVADOBNÉ ŠATY

Najvytúženejšou súčasťou každej svadby sú šaty nevesty. Už ako malé dievčatká, každá z nás, si aspoň raz, predstavovala svoje svadobné šaty. V boho by svadobné šaty pre nevestu rozhodne nemali byť nadýchané a princeznovské. Mali by vyzerať ako pre lesné vílu a mali byť biele, ľahko béžové alebo ľahko ružovkasté. Boho svadba dáva prednosť čipke a skôr splývavému strihu šiat. Dôležité je, aby ste sa v šatách cítili pohodlne.
K pohodlným šatám patria tiež pohodlné topánky. Kúpte si nejaké letné sandáliky alebo baleríny. Nielenže sa vám v nich bude pohodlne chodiť, ale odpadnú prípadné nehody s podpätkami.

Svadby v prírode sú uvoľnenejšie ako svadby na radnici, či v kostole a preto si pohodlie môže dovoliť aj ženích. Sú dovolené ľanové nohavice, košele bez motýlikov a kravát, traky, vyhrnuté rukávy.
Nie je dôležité, aby ste pôsobili ako z katalógu. To je na Boho najlepšie, hlavne žiadny stres. 🙂

ÚČES A MAKE-UP V BOHO ŠTÝLE

Účes aj líčenie by malo byť čo najprirodzenejšie. Zabudnite na vyčesané drdoly, lokne a ozdoby do vlasov, ako sú strieborné korunky alebo závoj.
Rozpustené vlasy, na oko vôbec nie upravené. Mali by vyzerať, ako by sa vám práve s nimi pohral letný vánok. Do vlasov si zapleťte čerstvé kvety, alebo si ich ozdobte venčekom z kvetín, ktoré budú ladiť so svadobnou kyticou.
Čo sa líčenia týka, stavte na zvýraznenie vašej prirodzenej krásy. V tomto prípade je menej rozhodne viac. Na viečka by ste mali naniesť odtiene béžovej a hnedej. Pery zostávajú bez nalíčenia.

NEUSPORIADANÁ SVADOBNÁ KYTICA

Bohémske svadobné kytice na prvý pohľad vyzerajú neusporiadane. No prvé zdanie klame. V skutočnosti sú takéto kytice krásne usporiadané do bohémskeho štýlu, ktorý (ako sme písali) je uvoľnený. Žiadne presné línie a usporiadanie kvetov, rovnaké dĺžky kvet a pod.

Jej základom sú lúčne kvety, ktoré sa oplatí zakomponovať aj do svadobného účesu. Nebojte sa kyticu obohatiť aj o rôzne stužky, čipky či lapače snov – bohémska svadba ich akceptuje, ba priam sú nutnosťou, ktorú by mali obsahovať.

POZVÁNKY

V neposlednom rade sú dôležité pozvánky. Upredňostňuje sa nápad a originalita. Preto sa na túto príležitosť hodia pozvánky vyrábané ručne. Staré čiernobiele fotky z vášho detstva, staré gombíky od babičky, vysušené kvietky a kúsky slamy sú tými najvhodnejšími prvkami na vytvorenie vašej pozvánky. Písať priania môžete ručne. Našli ste starú krajku? Použite ju ako zaujímavú tlač na oznámenie. Opäť platí, nebojte sa ničoho, experimentovanie je skutočná podstata Boho štýlu. Buďte kreatívni. Pravidlom je, že žiadne pravidlá neexistujú. 🙂