PREDSVADOBNÁ RANDE FOTOGRAFIA

Z roka na rok čím viac párov sa rozhodne tak, že ešte pred veľkým dňom si dá vyhotoviť aj tzv. snúbenecké fotografie. Pri príležitosti predsvadobného rande fotenia, alebo iným názvom počas rande fotenia v pohodlnom oblečení, ešte niekoľko mesiacov pred svadbou spravíme jednu sériu fotiek na Vami vybranom mieste.

Prečo je predsvadobné rande fotenie dôležité?

 

Medzi najdôležitejšie prínosy predsvadobného rande fotenia môžeme zaradiť najmä zoznámenie sa s fotografom. Pokiaľ ste si na svadobné fotenie neobjednali dobrého priateľa alebo známeho, môže sa stať, že sa pred cudzím človekom budete hanbiť, alebo sa nebudete vedieť dostatočne uvoľniť. Ak sa pri predsvadobnom fotení s fotografom spoznáte a budete s výsledkom jeho práce spokojní, na svadobné fotenie sa budete tešiť bez stresu a vaša uvoľnenosť a spontánnosť bude dozaista viditeľná i na výsledných fotografiách. Ďalším veľkým plusom je fakt, že si vyskúšate pózovanie pred profesionálnym fotografom.Fotograf vám poradí, z ktorej strany a ako mu máte pózovať . Napriek množstvu skúseností dokáže aj profesionálny fotograf niektoré chyby odhaliť až na väčšom monitore. Pri fotení svadobných fotografií sa vďaka predsvadobnému rande foteniu môžete spoločne všetkým chybám vyhnúť a vytvoriť nádherné fotografie, ktoré vám budú váš veľký deň pripomínať navždy.

 

Kedy je predsvadobné fotenie vhodné zorganizovať?

V prípade, že chcete fotografie z predsvadobného rande fotenia použiť na prípravu svadobných oznámení, odporúčame vám fotenie zorganizovať minimálne 3 mesiace pred svadbou. Každý fotograf totiž potrebuje určitý čas na to, aby fotky upravil a odovzdal snúbencom. Ak chcete predsvadobné fotky len ako pamiatku, môžete fotenie zorganizovať kedykoľvek, hoci i týždeň pred svadbou. Profesionálne fotenie trvá približne 1-3 hodiny. Ak plánujete fotenie v exteriéri, čas fotenia vopred konzultujte s fotografom, pretože ideálne je fotenie absolvovať v ranných alebo podvečerných hodinách, kedy slnečné lúče nie sú príliš agresívne a prirodzene osvetľujú okolitú prírodu, čím fotografie získajú nádherné, žiarivé, avšak nie príliš prepálené farby.Top romantické fotky vznikajú práve na večer cez ,,zlatú” hodinu až do západu slnka.

 

Kde uskutočniť predsvadobné fotenie?

Počas fotenia by ste sa mali cítiť uvoľnene a príjemne. Fotenie by ste preto mali absolvovať na mieste, ktoré je vám blízke. Fotky môžu odzrkadľovať váš charakter či symbolizovať vaše záľuby. Ak patríte medzi milovníkov hôr, môžete sa odfotiť v zelenom lese, ak milujete kvety, môže to byť rozkvitnutá lúka.V súčasnosti sú populárne predovšetkým tematické predsvadobné rande fotky symbolizujúce napríklad zoznámenie snúbencov či ich spoločné koníčky. Ak ste sa teda zoznámili na hodinách tenisu, môžete sa obliecť do športového oblečenia a vyraziť na kurty :). Ak obaja milujete vôňu čerstvo pripravenej kávy, môžete sa nechať odfotiť vo vašej obľúbenej kaviarni. V prípade, že máte štvornohého miláčika, nebojte sa ho do predsvadobného rande fotenia zahrnúť. V tomto prípade je však vhodné prizvať si niekoho, kto sa po pár záberoch o psíka či iné zvieratko postará, aby ste sa mohli nerušene venovať ďalšiemu foteniu. Fantázii sa medze nekladú a možností je neúrekom. Akú tématiku si zvoliť Vám pomôžu internetové webstránky, napríklad – pinterest, tumblr, instagram a iné.

 

Čo si na predsvadobné fotenie obliecť?

Na predsvadobné, menej formálne fotenie si môžete obliecť čokoľvek, čo vás vystihuje a v čom sa budete cítiť komfortne. Ideálne je, keď spolu snúbenci farebne i štýlovo ladia. Môžete si napríklad obaja obliecť modré džínsy s farebnou košeľou a rovnakými teniskami. Dámy, ktoré patria skôr medzi milovníčky sukieň a šiat, môžu zvoliť populárnu, farebnú tu-tu sukňu skombinovanú s jednoduchým tielkom, pričom partner môže mať oblečené tielko alebo tričko rovnakej farby, džínsy a tenisky vo farbe partnerkinej sukne. I v tomto prípade je možností mnoho. Oblečenie vyberajte podľa prostredia, v ktorom sa budete fotiť, aby ste na fotografiách vynikli, vaše oblečenie by malo byť k prostrediu kontrastné a pestré. Ideálne je, ak si do tašky pribalíte niekoľko náhradných outfitov, ktoré môžete počas fotenia vystriedať.

rande fotky pri zapade slnka

Aké rekvizity na predsvadobné fotenie?

Na zozname rekvizít, s ktorými sa túžite odfotiť, sa so svojím fotografom dohodnite vopred. Vhodné sú napríklad balóny, srdiečka, prskalky, dymovnice, rôzne svetlice či drevené nápisy. Záleží aj na tématike fotenia, pri retro fotení pekne vyniknú napríklad aj retro bicykle.Snúbenci sa môžu nechať odfotiť v romantických pózach, hľadiac si do očí, ale i v bláznivých, v niektorých prípadoch dokonca krkolomných pozíciách, napríklad vo výskoku alebo v behu.Podstatné je, aby bolo z fotografií cítiť lásku, radosť a šťastie. Na predsvadobnom rande fotení by ste si mali dať dostatočne záležať. Nech je to pre vás dvoch niečo výnimočné a pokojne vyskúšajte aj niečo odlišné a originálne. Užite si ho bez stresu, s úsmevom a s dobrou náladou. Ukážte celému svetu, že sa ľúbite a smelo si vyskúšajte, aké to je. Onedlho vás totiž čaká naozajstné svadobné fotenie, ktoré si užijete ešte viacej , pretože už bude vedieť do čoho idete a stres zo svadobného fotenia si môžete smelo vyškrtnúť.