8 dôvodov prečo mať svadbu v zime

12/29/2022

Väčšina svadieb sa koná na jar alebo v lete, zima má však tiež svoje čaro a určite sa oplatí mať svadbu aj v tomto období. Ak ste sa ešte nerozhodli, kedy sa bude konať váš veľký deň, tu je niekoľko dôvodov prečo zvážiť práve zimu…

1. Lokality zimných svadieb

Pri otázke, kde usporiadať svadbu v zime si väčšina neviest vybaví hory, ktoré ponúkajú romantickú zasneženú scenériu. V takom prípade nastáva rozhodovanie medzi hotelmi a horskými chatami. Svoje čaro majú nepochybne aj zámky, najmä pre dámy, ktoré sa chcú cítiť ako princezné z rozprávky. Pre nevesty, ktoré uprednostňujú jednoduchosť, je jednou z možností farma na vidieku. No a samozrejme musíme opomenúť aj cirkevný sobáš a teda svadbu v kostole.
Zostáva už len na vás, pre ktoré miesto sa rozhodnete.

2. Ušetríte na výzdobe

Typickými svadobnými ozdobami pre zimné obdobie sú ihličnaté vence, šišky, snehové vločky, či vianočné ozdoby. Takúto ozdobu dokážete vyrobiť aj sami doma.
Vločky vystrihnete z papiera a môžete ich zavesiť zo stropu, vytvoriť z nich girlandy, či použiť ich ako menovky pre hostí, šišky stačí poukladať do misiek a položiť na stoly, prípadne ich ozdobiť trblietkami, doplniť nejaké sviečky a hotovo. Rovnako aj vence z ihličnatých vetvičiek môžete jednoducho vyrobiť
sami, ozdobiť ich mašľami, či vianočnými ozdobami.

3. Dlhšia výdrž svadobných dobrôt

Jednou z najväčších nevýhod letných svadieb je, že sa všetko rýchlo pokazí. V zime ale zákusky, torta, aj pochúťky z mäsa a vajíčok vydržia bez chladničky oveľa dlhšie. Na svadobný stôl môžete pridať aj tradičné zimné nápoje ako čaj, kakao, punč alebo varené víno.

4. Honosné šaty

Práve v zime sa môžete vydávať v naozaj honosných šatách ako princezná. Svadobné šaty nie sú ľahučké ako pierko a ak túžite po šatách s veľkou sukňou, či dlhou vlečkou, môžu byť aj celkom hrejivé. V zime sa tým však rozhodne trápiť nemusíte, určite sa v nich nespotíte.

5. Romantické fotografie

Fotografie vyhotovené v zasneženej prírodnej krajine budú pre vás pamiatkou, ktorá sa len tak hocičomu nevyrovná. Predstavte si ako romanticky budú vyzerať svadobné zábery v zasneženej krajine, novomanželský bozk v padajúcich vločkách, či dokonca svadobné fotografie na saniach, pri guľovačke, s prskavkami, pod imelom… Fantázii sa medze nekladú. A hoci bude fotenie pre vás, aj pre fotografa o niečo náročnejšie, za originálny výsledok to určite stojí.

6. Voľnejšie termíny

V tomto období bude mať vychytený svadobný fotograf alebo vychýrený DJ s najväčšou pravdepodobnosťou viac voľných termínov ako v lete. Svoje vysnívané miesto si tiež môžete zarezervovať s oveľa kratším časovým predstihom. A ako bonus, milé nevesty…skráti sa vám aj čakacia doba na vyhotovené fotografie a video. 🙂

7. Lacnejšie cestovanie aj ubytovanie

Podniky väčšinou ponúkajú nižšie ceny, pretože ide o svadbu mimo sezóny a nie sú ani zďaleka také obsadené. Mimo letného obdobia môžete tiež natrafiť na výhodnú ponuku na cestu do exotických krajín v rámci medových týždňov.

8. Exkluzivita termínu

Keďže sa v zimnom období koná najmenej svadieb, je veľmi málo pravdepodobné, že by krátko po vás, alebo pred vami mal svadbu aj niekto iný. Vaši hostia sa preto na svadbu budú tešiť o to viac a určite si pri prečítaní pozvánky nepomyslia, že tá vaša svadba je len ďalšia v poradí v rámci jednej sezóny.

Tip: Najpopulárnejšie svadobné mesiace