Najpopulárnejšie svadobné mesiace

12/14/2022

Za ich najväčšiu výhodu môžeme jednoznačne považovať pekné počasie. Naopak, ich nevýhodou môže byť dovolenkové obdobie, vyššie ceny cateringových spoločností, obsadenosť sál a tiež ďalších služieb, ktoré si chcete na svoj veľký deň prenajať. Reč je o najpopulárnejších svadobných mesiacoch. Ktoré to sú?

Máj lásky čas

Jar je jednoznačne romantickým obdobím pre svadbu. Mnoho párov uprednostňuje príjemné májové počasie s voňavými kvetmi pred nestálosťou a nepredvídateľnosťou aprílového počasia. Dni plné slnka, všetko kvitne, vtáčiky spievajú – dokonalé obdobie pre jedinečnú svadbu. Mesiac máj otvára svadobnú sezónu, takže sa poponáhľajte a začnite si robiť prieskum pretože dopyt je naozaj vysoký.

Príjemný jún

Júnové teploty bývajú o niečo miernejšie ako počas júla či horúceho augusta, takže niet divu, že si páry vyberajú tento mesiac pre jeho letné večery so žiariacim mesiacom a príjemnou atmosférou. Leto sa pomaly rozbieha, nálada je skvelá a toto obdobie je vhodné pre parádne svadobné zábavy.

Teplý august

Mesiac august sa vyznačuje teplým počasím, ktoré vytvára skvelé podmienky na pravú letnú svadbu. Pri rezervácii miesta pre vašu svadbu stavte na priestory so záhradou. Prezrite si stodoly, vinárne v okolí, kaštiele so záhradou. Pre vašich svadobných hostí môžete prichystať zábavné hry ako skákanie vo vreci, ping pong, obrie piškvorky na trávniku.

Nevýhodou svadby v auguste sú vysoké teploty. Tie môžu narobiť problémy so svadobnou tortou a tiež zákuskami. To sa dá však ľahko vyriešiť rôznymi alternatívami ako napríklad slaná torta, torta z plnených šišiek. Aj tak počas horúceho dňa asi veľmi vaši hostia nebudú mať chuť na ťažké krémové dobroty.

August je takisto obľúbeným mesiacom dovoleniek. Môže sa stať, že vaši hostia budú mať práve počas vášho veľkého dňa zarezervovanú dovolenku. Z toho dôvodu informujte svojich hostí o dátume vašej svadby dostatočne vopred.

Septembrová svadba

Predstavte si vábivé babie leto. Pofukuje jemný vánok, slnko zohrieva ešte zelené kopce, ktoré pomaly začnú prechádzať do krásnych farieb jesene. A teraz do toho celého vložte vašu vysnívanú svadbu. Pravdaže vás môže prekvapiť jemný dážď. Nezabúdajte však, že dážď predstavuje šťastie. Pre páry, ktoré preferujú skôr chladnejšie počasie ako horúce leto, je september ideálny. Tento mesiac je druhým najobľúbenejším v svadobnom priemysle. A čo vy? Necháte sa nalákať?

Októbrová rozprávka

Október bol v posledných rokoch najobľúbenejším svadobným mesiacom. Farebný jesenný mesiac ponúka svieži vzduch, útulnú atmosféru, hravo sfarbené listy. Do svadobnej výzdoby môžete zakomponovať tekvice, jablká, gaštany. Použite sviečky, vetvičky, ponúknite svojim hosťom pochúťky ako zabíjačkovú klobásu, údené syry či jaterničky. Pripite si jablkovým muštom, alebo poriadnou domácou pálenkou.

Nech sa však rozhodnete pre usporiadanie vašej svadby v ktoromkoľvek mesiaci, v tomto prípade neexistuje dobré, alebo zlé rozhodnutie. Váš deň bude dokonalý už len tým, že bude patriť celý vám. A nezabúdajte, ak si chcete chytiť termín v najpopulárnejších mesiacoch, mesiacoch máj – október, rozhodne s rezerváciou neotáľajte.

Tip: 9 dôvodov, prečo sa investícia do svadobného fotografa naozaj oplatí