Svadba a ročné obdobia

12/14/2022

Všetky 4 ročné obdobia majú svoje čaro. Každé je charakteristické farbami, kvetmi, štýlmi…
Svadba podľa ročného obdobia môže vytvoriť prekvapujúci a nezabudnuteľný zážitok. Stačí si len vybrať, milé nevestičky…

Jar

Jar ako obdobie znovuzrodenia a obnovy.
Ak uvažujete nad svadbou práve v tomto období, v prvom rade si vyberte, ktorá časť tohto obdobia sa Vám najviac páči. Či je to obdobie kvitnutia snežienok v posledných stopách snehu, alebo romantické kvitnutie čerešní. Každá časť jari ponúka rôzne možnosti či už z farebného spektra, alebo ponuky kvetov typických pre toto obdobie.
Slnečné počasie bude super na svadobné fotky, hosťom nebude príliš teplo ani príliš zima – v ideálnom prípade. A ak náhodou zaprší, rozprestrite dáždniky a obujte si gumáky. 😊
Čo sa svadobnej výzdoby týka, v tomto ročnom období sú najkrajšie pivónie, ruže, iskerníky, konvalinky, či orgován. Na stoloch zvoľte výzdobu, ktorá svadobný priestor rozžiari a naplní príjemnou atmosférou.

Leto

Leto je jedným z najobľúbenejších ročných období na svadbu. Leto je krásne, slnečné a horúce.
V letnej horúčave určite osviežia bowle, šťavnaté ovocie, ľahké jedlá, šaláty…rozhodne viac ako kopec krémových zákuskov. Nezabudnite tiež na zabezpečenie pitného režimu (nealkoholického), aj počas svadobného obradu. V lete sa snažte stráviť počas svadobného dňa čo najviac času v exteriéri – predovšetkým vo večerných hodinách.
Leto je plné farieb a bláznivých nápadov a tak je možné vyšantiť sa aj v tématickosti svadby, ktorá vystihuje svadobný pár. Napr. retro svadba, vintage svadba, motýlia svadba…
Do letnej svadobnej výzdoby zakomponujte dálie, hortenzie, černice, levanduľu. Použiť však môžete aj tropické listy v kombinácií so zlatými alebo striebornými doplnkami. Nezabudnite na lampáše, svetielka, baldachýny, ani na repelent! 🙂

Jeseň

Jeseň je spolu s letom najžiadanejším obdobím na svadbu. September a október je ideálnym mesiacom, ak chcete ešte pekné, teplé počasie. November počas dní zohrieva ešte slniečko, noci sú už síce chladnejšie, no toto november kompenzuje nádherne sfarbenými stromami. Práve toto je dôležitý aspekt, ktorý neskoršej jesennej svadbe dodáva romantický akcent.
Vínovo-červená farba je jednou z charakteristických farieb jesene. Keď ju skombinujete s jemnými farbami, vaša výzdoba bude pôsobiť štýlovo a luxusne. Na jeseň je čas vinobrania a tak môžete svojich svadobných  hostí prekvapiť ochutnávkou kvalitného mladého vínka. Keď sa večer ochladí, môžete im ponúknuť deky na zahriatie, teplý čaj, alebo aj varené víno – pre každého niečo. Do jesennej svadobnej výzdoby zakomponujte šípky, imelovník, kraspédiu, eucalyptus, či clematis.

Zima

Svadba ako z rozprávky. Romantická šedo-ružová farebná paleta doplnená zimozeleňou, borievky na svadobnej torte, teplo v zimnej záhrade, srieň na stromoch a poletujúce snehové vločky za oknami… a k tomu všetkému možnosť zviezť sa so svojím drahým v nazdobenom koči ako popoluška.
Nevesty však často podceňujú vonkajšiu teplotu, keďže pochopiteľne nechcú zahaľovať svoje svadobné šaty. No na teplý kožúšok netreba zabúdať, pretože vonku môžete stráviť niekoľko desiatok minút.
Čo sa týka výzdoby, vhodné farby sú zelená, slabučko šedá, hnedá, samozrejme biela, či jemná fialová a kvety ako protea, orchidea, veternica, brunia, skalnica.
Do výzdoby môžete taktiež zakomponovať ihličie, imelo, či šišky – samozrejme s mierou, aby výzdoba nepôsobila príliš vianočne.

Ale hlavne nezabúdajte, nech je počasie počas vašej svadby akékoľvek – teplo, zima, dážď, sneh, užite si ho čo najviac! Veď je to len raz za život!

Tip: Sme zasnúbení! Prvé kroky pri plánovaní svadby…