Miesta na svadobné fotenie

07/06/2022

Profesionálny svadobný fotograf Vám určite rád poradí miesto na portrétne fotenie v blízkosti svadobného miesta, tak či onak máme pre Vás pár tipov.

Kaštiele

svadobny fotograf vojtech durkovic

Vo väčšine zrenomovaných kaštielov už bývajú aj svadby, ak máte svadbu v jednom z nich, vyhrali ste lotériu, máte všetko čo k svadbe potrebujete a svadobný fotograf Vám určite nafotí prekrásne svadobné portréty na mieste.

Hrady

foto: Svadobný fotograf Vojtech Ďurkovič

Jedným z najčastejšie vyberaných miest sú slovenské hrady, zámky alebo zrúcaniny hradov. Majú obrovské čaro, fotky sú krásne a ak si k tomu vyberiete západ slnka, isto neoľutujete.

Hory

foto: Svadobný fotograf Vojtech Ďurkovič


Hory sú už menej častým miestom na fotenie, pretože sú zväčša dostupné len peši a to dlhšou a namáhavejšou túrou. Môžeme sem zahrnúť ale aj kopce, z ktorých výhľady sú taktiež očarujúce a tie sú v mnohých prípadoch jednoducho prístupné aj autom. Ak však predsa len túžite po slovenských vrchoch, verte, že vás okrem náročnosti ich zdolania čaká aj nezabudnuteľný zážitok, s ktorým sa môžete každému pochváliť a len málokto vás bude môcť takýmito fotografiami tromfnúť.

Parky

foto: Svadobný fotograf Vojtech Ďurkovič


Je to najčastejšie miesto na fotenie. Ak je blizko Vašej svadby park, aj to je miesto, ktoré hlavne v jarnom či jesennom ročnom období vyzerá neuveriteľne a vaše fotky budú žiariť kvitnúcimi stromami, trblietajúcimi sa fontánami alebo farebnými padajúcimi listami.

Ulice miest a námestia


Tu odporúčame fotenie skoro ráno, keď mesto ešte nie je preplnené. Dnešné mestá si zakladajú na svojich upravených námestiach, ktoré prekypujú krásou. Vysadené stromčeky, kvety, fontány. Z tohto dôvodu môžete čoraz častejšie na námestí vo vašom meste vidieť fotiacich sa svadobčanov. Ak si chcete aj vy takéto miesto vybrať, určite sa nemusíte báť, že to príde niekomu zvláštne. Pohľadom okoloidúcim sa síce asi nevyhnete, ale to len preto, že budú obdivovať vaše krásne svadobné šaty.

Jazerá
Veľký dopyt je aj po fotení pri jazerách. A to najmä, ak sa v blízkosti vášho obydlia nejaké jazero nachádza, no svadobčania sú ochotní za takýmito miestami i vycestovať.
Väčšinou je plocha jazera otvorená a na poludnie tam priamo svieti nie idealne svetlo na fotenie, vhodnejšie je preto fotiť skôr ráno alebo až na podvečer keď je svetlo mäkšie, svadobný fotograf to určite ocení a odvďačí sa Vám krásnimy fotkami. Pri jazere zažijete to, čo inde nie – váš odraz vo vode. Ak máte šikovného fotografa, isto sa s odrazmi vo vode pohrá, čo spraví z vašich fotiek niečo krásne a jedinečné.

Polia, lúky, sady

miesta na svadobne fotenie
foto: Svadobný fotograf Vojtech Ďurkovič


Červené divé maky, ovocné sady, obilie, rozkvitnuté lúky či lesy plné stromov –prírodné javy sú jednoducho očarujúce. Ak sa trošku prejdete po vašom okolí, isto jedno z týchto miest nájdete a hoci sa vám zdá, že na takom bežnom mieste sa nedá nič originálne vymyslieť, vedzte, že skutočne šikovný fotograf vám spraví fotky na nezabudnutie. Ak vám pri tom bude vychádzať alebo zapadať slniečko, neviem, či by ste si mohli vybrať lepšie.

Netradičné svadobné fotenie
Predstavili sme vám tie najtradičnejšie a najviac využívané miesta pre svadobné fotografie. Fantázia ľudí však nepozná hranice a preto okrem tradičných miest si nevesty často vymyslia i mnohé netradičné miesta. Tie bývajú väčšinou spojené s ich či s partnerovým koníčkom.

Ak je to Vaše prvé svadobné portrétne fotenie a neviete čo všetko to obnáša, ponúkame Vám aj článok : Ako docieliť, aby boli Vaše svadobné fotografie dokonalé