Svadobný zoznam hostí bez výčitiek

12/14/2022

Príprava zoznamu svadobných hostí je dôležitá, nakoľko ovplyvní vaše ďalšie svadobné rozhodnutia akými sú výber miesta konania svadby, či definovanie svadobného rozpočtu. Okrem toho môžete mať so snúbencom rôzne pohľady na tvoriaci sa zoznam svadobných hostí. Práve preto, môže rozhodovanie o tom, koho na svadbu pozvať a koho nie spôsobiť určité napätie. Ak k tomu pridáme ešte požiadavky rodičov, ktorí svadbu plne alebo čiastočne financujú, tak je hneď oheň na streche.

8 otázok, koho (ne)pozvať na svadbu:

1. Ako dobre poznáte tohto hosťa obidvaja?

Táto otázka sa vám môže javiť ako samozrejmá, no prekvapujúco je pri tvorbe zoznamu hostí naozaj dôležitá. Pokiaľ si na ňu nezodpoviete hneď na úvod, veľmi ľahko skĺznete do pozývania všetkých (ne)známych. Pokiaľ je teda potencionálny hosť náhodnou známosťou zo strednej školy alebo z práce vášho partnera, môžete ho vynechať.

2. Zarmútilo by vás, pokiaľ by sa táto osoba svadby nezúčastnila?

Pokiaľ je vaša odpoveď áno, tak jej určite miesto rezervujte. No pokiaľ si uvedomíte, že vám je to v podstate jedno, tiež máte zodpovedané 🙂

3. Zúčastnil by sa tento hosť svadby vzhľadom na cestovné a iné výdavky?

Aj pokiaľ si myslíte, že pravdepodobne nie, patrilo by sa byť zdvorilý a dotyčných hostí pozvať. Nikdy sa nespoliehajte na to, čo si myslíte v tomto smere len vy…

4. Ak pozvete aj týchto hostí, zvýši to váš svadobný rozpočet nad limit?

Pokiaľ máte stanovené hranice v počte hostí kvôli svadobnému priestoru, bude účasť tohto jedného navyše veľkým problémom? Prípadne, posunie váš finančný limit nad vaše možnosti?

5. Je vám tento svadobný hosť nepohodlný?

Bude táto osoba pre vás znamenať stres alebo tlak? Pokiaľ je odpoveď áno, radšej to s pozvaním neriskujte. Je to predsa váš deň a chcete naň mať len samé pekné spomienky.

6. Bude táto osoba na svadbe niekoho poznať?

Premyslite si, koho ku komu posadíte. Pokiaľ hosť vôbec nikoho z celej svadobnej skupiny nepozná a nie je práve salónnym levom, pravdepodobne sa nebude cítiť pohodlne. Aj v takomto prípade zvážte pozvanie.

7. Bude hosť vyžadovať + 1 miesto navyše?

Má pozvaný hosť vážny vzťah? Pokiaľ áno, rátate aj s pozvaním jeho/jej partnera/ky.
Občas sa ale stáva, že hostia si pretlmočia svoje pozvanie aj na pozvanie svojej polovičky, veď predsa tvoria pár… Pokiaľ to však vy tak nemyslíte, dajte im to jemne, zato zrozumiteľne najavo.

8. Bude nepozvanie znamenať pre niekoho veľkú citovú ujmu?

Pokiaľ je nepozvanie predzvesťou vážnych rodinných nezhôd, jednoducho osobu pridajte do zoznamu.
Naopak, nevychádzajte z toho, či vás daný hosť na svoju svadbu pozval alebo nie. Neviete predsa, v akej situácii bol, čo ho viedlo k jeho rozhodnutiu, ani či svoje rozhodnutie časom neľutoval.
Pokiaľ ste sa jeho svadby nezúčastnili, no pre vás znamená toľko, že ho na tej svojej mať chcete, v tom prípade je odpoveď jasná. Kľudne ho pozvite.

NÁŠ TIP: Ak túžite po nezabudnuteľnom obrade pod holým nebom, alebo po letnej romantickej hostine na čerstvom vzduchu, Hotel Dávid je tým ideálnym miestom na svadbu. Pre bližšie informácie ohľadom rezervácie, alebo cien nás kontaktujte, alebo nás navštívte priamo v hoteli Dávid. Radi Vás privítame! 🙂