Svadobná agentúra, či svadobná koordinátorka. Áno, či nie?

01/20/2023

Príprava svadby vie byť niekedy naozaj náročná a stresujúca. Preto nie je nič zlé na tom, ak chceš aby ti niekto s prípravou a plánovaním svadby pomohol. Pokojne to môže byť tvoj snúbenec, mamina, sestra, či kamarátka a však v dnešnej dobe máme možnosť prizvať si na pomoc už aj svadobnú agentúru, alebo svadobnú koordinátorku. O tom, aké sú medzi nimi rozdiely a aká je ich svadobná náplň práce sa dočítaš v nasledujúcich riadkoch…

Rozdiel medzi svadobnou agentúrou a svadobnou koordinátorkou

Aj keď to na prvý pohľad vyzerá tak, že svadobná agentúra a svadobná koordinátorka sa zaoberajú tým istým a ich činnosti sa prelínajú, nie je to celkom tak.

Svadobná agentúra je firma, ktorá sa venuje tvojej svadbe od plánovania až po realizáciu, avšak svadobní koordinátori sú ľudia, ktorí, dohliadajú na to, aby v tvoj svadobný deň všetko klapalo ako hodinky. Inak povedané svadobná agentúra ťa sprevádza celým procesom plánovania svadby avšak svadobná koordinátorka je v tvoj dátum svadby na mieste, harmonogram svadby vie naspamäť a snaží sa riešiť svadobné “fuck up-y“ bez toho aby si si ty, alebo svadobní hostia čokoľvek všimli a mohli si bezstarostne užívať svoj svadobný deň.

Čo robí svadobná agentúra?

Svadobná agentúra ťa sprevádza celým procesom plánovania svadby. Pomáha ti pripraviť realistický svadobný rozpočet, ktorý ide ruka v ruke s tým, aký štýl alebo charakter svadby si si pre svoj veľký deň definovala. Svadobná agentúra definuje svadobný plán, vrátane deadlineov pre jednotlivé svadobné úlohy ako (výber svadobných šiat, finalizácia svadobného menu, výber svadobných dekorácií).

Okrem toho zaháji pre teba výber miesta konania svadby a odporučí ti overených a spoľahlivých svadobných dodávateľov, ktorí sú v rámci tvojho svadobného rozpočtu. Svadobná agentúra ti pomáha s celkovou logistikou, ubytovaním a manažmentom svadobných hostí, s prípravou svadobných tlačovín akými sú svadobné pozvánky, zasadací poriadok a svadobné menu, s prípravou svadobných výslužiek, či darčekov pre hostí.

Svadobná agentúra ti vie tiež veľmi dobre poradiť ohľadom všetkých svadobných formalít pred svadbou bez ohľadu na to či už budete brať na matrike, alebo budete mať svadbu v kostole. Svadobná agentúra však nezabúda ani na všetky povinnosti a formality, ktoré vás čakajú po svadbe.

Čo robí svadobná koordinátorka?

Svadobná koordinátorka je osoba, ktorá ti počas tvojho svadobného dňa kryje chrbát. Je to osoba, ktorá preberá na svoje plecia všetku zodpovednosť za to, aby tvoj svadobný deň prebiehal tak, ako má. Vďaka svadobnej koordinátorke sa nevesta a ženích, ale aj blízka rodina môžu uvoľniť a užívať si svadobný deň naplno. Všetky starosti totiž prechádzajú na plecia tejto osoby.
Táto osoba zabezpečí, aby každý svadobný hosť dostal zohriatu svadobnú polievku, aby hostia so špecifickými diétami dostali pre nich zdravotne nezávadné jedlo, aby starší členovia rodiny počas svadobného obradu sedeli, zhromaždí hostí na spoločné fotenie, zabezpečí, aby sa do candy baru dokladali koláče… Zoznam úloh, ktorý počas svadobného dňa svadobná koordinátorka rieši je veľmi dlhý a vskutku rozmanitý.

Je svadobná agentúra alebo svadobná koordinátorka pre prípravu svadby potrebná?

To, či je táto svadobná služba potrebná do veľkej miery záleží, ako veľmi chceš byť zainteresovaná do plánovania svadby a koľko pomoci pri plánovaní svadby očakávaš. Ak ťa plánovanie svadby naozaj baví, tak to určite s pomocou najbližšej rodiny, či kamarátky zvládneš aj sama.

Ak však plánuješ svadbu v zahraničí, alebo jednoducho nemáš na plánovanie svadby veľa času, chceš sa ušetriť všetkého toho stresu zo svadobného plánovania a viac menej sa len rozhodovať ohľadom “fun“ vecí, je rozhodne na mieste zamyslieť sa nad pomocou profesionálov.

Svadobná agentúra, alebo svadobná koordinátorka sú zároveň obrovskou pridanou hodnotou, ak chceš sebe a svojej rodine dopriať dostatok relaxu a odpočinku a nezaťažovať ich už aj tak veľmi uponáhľané životy ešte aj plánovaním.

Takáto služba však samozrejme aj niečo stojí. Ceny za tieto svadobné služby sa môžu šplhať niekde medzi 10-20% svadobného rozpočtu, čo naozaj nie je málo.

Nech sa už so svojím snúbencom rozhodnete akokoľvek, verte mi, že čas v ten deň ubehne oveľa rýchlejšie ako kedykoľvek predtým, tak si nezabúdajte užívať každý jeden moment.
Je to predsa Váš deň a je len raz za život! 🙂

Tip: Najpopulárnejšie svadobné mesiace