Najkrajšie miesta na svadobné fotenie v Nitre

01/23/2022

Pre mnoho ľudí či svadobných fotografov môže byť Nitra neprebádaným mestom. A tí, ktorí si robia zálusk na svadbu v tomto kúsku Slovenska, možno nevedia kde začať. Nitra má určite čo ponúknuť a je plná nekonečných scenérii a skvelých miest, ktoré stoja za to. Pokiaľ ste svadobným fotografom či nastávajúci mladomanželia, Nitra môže byť to pravé pre akýkoľvek typ svadobného fotenia. Či už sú to okolité polia, námestia či kostoly, určite si budete mať z čoho vyberať a zachytiť tak dokonalosť histórie, súčasnosti a  romantiky v jednom. 

Kostol sv. Michala Archanjela v Dražovciach 

Alebo aj jedno z najfotogenickejších miest v celej Nitre.  Každý svadobný fotograf túži po fotografiách, s takou scenériou, akú má tento romantický kostolík z prelomu 11. a 12. storočia, a každí mladomanželia by mu dali za pravdu. Kostolík je obkolesený krásnym voľným priestranstvom, s nádhernými výhľadmi. Ak ste aj vy svadobný fotograf či si vyberáte miesto pre Vaše perfektné svadobné fotky a máte namierené do Nitry, toto miesto si nemôžete nechať ujsť. Celá lokalita poskytuje nezameniteľný pocit histórie a pokoja. 

Kalvária 

Jedno z najspokojnejších častí Nitry. Už teraz je táto lokalita obľúbená a vyhľadávaná najmä zamilovanými dvojicami, ktoré si najviac obľúbili romantickú atmosféru tohto miesta a práve preto môže byť tým správnym svadobným výberom práve pre vás. Priamo na úpätí kalvárie sa okrem toho nachádza aj malebný kostolík Nanebovzatia Panny Márie, ktorý je favoritom všetkých sobášiacich sa. Toto miesto v Nitre priam výhrou pre každého svadobného fotografa. Každý fotograf a zamilovaný pár tu má postarané o tie najkrajšie svadobné zábery. 

Nitriansky hrad a hradný kopec 

Každý, kto šiel okolo Nitry určite neprehliadol majestátne siluety Nitrianskeho hradu, ktoré vidno aj veľkej vzdialenosti. Tento hrad sa vypína nad Nitrou už niekoľko stáročí a je obľúbeným miestom každého svadobného fotografa. Hrady sú tou správnou voľbou pri každom svadobnom či romantickom fotení. Táto lokalita má zaujímavý bonus v podobe kostola sv. Emeráma, ktorý je jedným z najstarších kresťanských chrámov v Európe. Pocit histórie a romantiky tak pomôže a inšpiruje každého svadobného fotografa pri zachytení úchvatných romantických záberov a povedie k spokojnosti každej nevesty a ženícha. 

 Botanická záhrada pri SPU

Nitra je priam preplnená nádhernými zeleňami a krásou prírody. Ak chcete pridať ešte viac farieb do vášho svadobného fotenia, práve botanická záhrada môže byť tým správnym miestom pre vás a vášho svadobného fotografa. Toto miesto poskytuje všetky typy najkrajších zákutí pre tie najlepšie fotky, či už sú to lesy alebo skleníky s rôznymi typmi od dekoratívnych po tropické rastliny, potenciál tu je nekonečný. 

Relax Park Agrokomplex 

Aj toto miesto v Nitre je jedno z najlepších na fotenie, hlavne vďaka multifunkčnosti a všetkým možnostiam, ktoré ponúka. Relax Park vznikol v areáli nitrianskeho výstaviska a je otvorený od roku 2019. Táto lokalita je obohatená o všetko čo môže svadobný fotograf na fotení vyhľadávať. Veď práve samotná lokalita je jednou z najvyhľadávanejších v Nitre, a to vďaka blízkosti jazier a parkov. Na brehu jazera bola vytvorená pláž s jemným pieskom, ktorá určite neostane bez povšimnutia pre akýkoľvek fotografický záber. 

Nitra je kombináciou každého výnimočného atribútu. Celkovo sa mesto ,ako také, vyníma modernou architektúrou a nádychom 21. storočia. Preto každý svadobný fotograf, ktorý rád vytvára nadčasové a moderné fotografické zábery určite nebude ľutovať výber Nitry pri jeho ďalšom svadobnom fotení. V letných mesiacoch celé okolie zbohatne o nádherné prírodné sfarbenia a v kombinácii s už spomínanými lokalitami je Nitra tým pravým miestom pre každý možný typ fotografie.