TEHOTENSKÝ EDITORIÁL ARAGOSTA RISTORANTE PRESEĽANY

12/21/2022

Srdcom som najmä svadobný fotograf, no nafotiť občas „nesvadobný“ editoriál je pre mňa po umeleckej stránke vždy príjemná zmena. Takto vznikli prvé fotky pre krásne budúce mamičky.

Tehuľkovský editoriál s usmiatou Barborkou vznikol na základe toho, čo nám fotografom prináša najväčšiu radosť – po pozitívnych ohlasoch na našu prácu. Bol to zároveň pokus, posunúť tento typ fotografie vo svojom portfóliu na vyššiu úroveň.

Výber lokality úzko súvisel s tým, že som nedávno prešiel na jemnejšiu úpravu fotiek spôsobom light and airy. Ako môžete vidieť, zábery v tomto štýle sú presvetlenejšie, akoby čistejšie a oku viac lahodiace. Rozhodol som sa preto splniť si sen a zrealizovať fotenie na mieste, ktoré pre jeho množstvo krásnych zákutí už dlho obdivujem. Reštauráciu Aragosta v Prešeľanoch považujem za jednu z najkrajších široko – ďaleko a jej priestory zároveň za dokonalé pre organizáciu (a fotenie 😊) aj takej dôležitej udalosti akou je svadba. Interiér v elegantnom talianskom dizajne priam nabáda nazvať ho fotografickým rajom. Dominancia svetlých farieb (biela, krémová) a čistých línií tak dokonale poslúžili aj účelu nežného tehotenského fotenia.

Pri tejto práci sme schválne využili len časť jednej z dostupných sál. Tie ďalšie (rovnako nádherné a fotogenické) budem postupne odkrývať a zverejňovať vo svojich svadobných editoriáloch. Možno i pomocou toho vášho. Ak plánujete svadbu a hľadáte skvelý priestor, práve tento rozhodne patrí medzi tie, ktoré rád odporúčam. Okrem úžasného miesta tu totiž nájdete i profesionálny personál a veľmi prívetivú majiteľku.

Celé fotenie som aranžoval do pastelových farieb, ktoré dokonale ladili s priestorom. Vďaka rekvizitám z Kvetinového salóna Andrea tak nevznikol žiaden neželaný kontrast s interiérom reštaurácie. Zvolená farebnosť je súčasne pre tehotenské fotenie úplne ideálna. Budúca maminka mala celý čas úsmev na perách a fotenie prebiehalo v uvoľnenej a pozitívnej atmosfére. Fotili sme najmä vnútri – bez bleskov s prirodzeným svetlom. Vonku sa však nakoniec vyčasilo a stihli sme zachytiť i posledné lúče zapadajúceho slnka. Lepšiu čerešničku na záver príjemného dňa sme si ani nemohli želať. Výsledok a všetky fotky môžete nájsť TU.

Moje poďakovanie patrí modelke Barborke, pani majitľke z reštaurácie Aragosta a šikovným kvetinárkam a aranžérkam zo salónu Andrea.

SHARE THIS STORY