SVADOBNÁ SEZÓNA 2020 A AKTUÁLNA SITUÁCIA KORONAVÍRUS COVID-19

04/11/2020

Tohtoročný začiatok svadobnej sezóny kladie otázky a starosti nie jednej neveste. Čo máme robiť? Čakať? Presunúť termín alebo zrušiť celú svadbu? Skúsim Vám teda hromadne poradiť prostredníctvom nasledujúcich riadkov.

Postupne mi píšete a momentálne aprílové svadby mám už kompletne zrušené, teda presunuté (podarilo sa nám nájsť voľný termín). Podľa všetkého budú nasledovať aj ďalšie mesiace. Čo teda robiť, ak budete nútení v daný termín zrušiť Vašu vysnívanú svadbu? Aké sú možnosti s plánovaním nielen fotografa, ale celej Vašej svadby?

1. MOŽNOSŤ je najmenej stratová a obtiažna :
Je to preloženie svadby na iný termín tohto roku. Najideálnejšie na letné až zimné mesiace, tam už by mala byť situácia stabilná. Teraz si kladiete otázky, že nie je reálne všetky služby ako je kapela, kameraman, fotograf a hlavne obrad s hostinou spojiť v jeden deň, kedže už majú tieto termíny rezervované. Preto je tu možnosť ako to kompromisne vyriešiť a to je svadba v PIATOK. Tým pádom máte VYSOKÚ pravdepodobnosť na dosadenie dohodnutých ľudí na náhradný termín.
2. MOŽNOSŤ je podobná ako tá prvá, len presuniete svadbu na iný
tohtoročný termín s tým, že to bude SOBOTA a tým pádom je vysoká šanca, že neobsadíte všetky dohodnuté služby na rovnaký deň, kedže tieto termíny majú pravdepodobne obsadené.
3. MOŽNOSŤ je preloženie svadby na ďalší rok. Táto možnosť nie je potešujúca, ale na druhej strane Vám dá “druhú šancu” si to presne zorganizovať podľa predstáv.
4. MOŽNOSŤ je ta najhoršia a to zrušiť svadbu úplne a odložiť ju na
neurčito.
+ Možností je samozrejme viacero, ktoré záležia od konkrétnej situácie.
P.S. Viem, že to nebudete mať jednoduché ale verte, že ani ľudia, čo sa pohybujú v tomto odvetví, pretože pre väčšinu z nás je to naše živobytie. Preto verím, že o to viac sa budeme chápať, tolerovať a pomôžeme si navzájom.
Zrejme najviac pomôže popresúvať si medzi sebou termíny, rovnako všetci zúčastnení fotografi, kameramani, kapely, kaderníčky, kozmetičky – všetci zúčastnení. Verím, že sa spojíme aby Váš deň “D” bol v tých správnych rukách.
Nech Vaše šaty nemusia ostať len na vešiaku v skrini, či salóne, ale aby Vám to vyšlo a hlavne, aby ste boli SPOKOJNÍ a ŠŤASTNÍ.
P.S. 2 : Veľkosť dopadu následkov momentálnej situácie záleží od TEBA a od každého jedného z nás.
Čím menej budeme dráždiť a pokúšať, tým skôr sa to tu dá do rovnováhy.
ZÁVER: Ak si si to prečítal/a celé – veľmi si to vážim. Zároveň môžeš tento príspevok ZDIEĽAŤ, aby sa dostal k ľudom, ktorým dokážu tieto riadky pomôcť.