Ako sa uvoľniť pri svadobnom fotení

07/14/2022

Keď sa pred fotoaparátom cítite mimo konfortnej zóny, svadobné fotenie pre vás môže byť náročné. Ak však chcete mať naozaj skvelé fotky, budete sa musieť trochu predvádzať. Tu je niekoľko trikov a tipov, ako to zvládnuť.

Dôverujte svojmu svadobnému fotografovi

Profesionálny svadobný fotograf je do určitej miery aj psychológ a mal by mať skúsenosti, ako pracovať s rôznymi typmi ľudí a tiež nejaké triky, ako vám pomôcť uvoľniť sa. Nechajte si, preto od neho poradiť to, ako sa máte tváriť, kam sa pozerať či akú pózu zaujať.

Dohodnite si pred svadobné rande fotenie


Najlepšie, čo môžete urobiť, ak ste z fotenia nervózni, je nacvičiť si to. Aby ste mali pri svadobnom fotení väčšiu sebaistotu a necítili sa nepríjemne, dohodnite si s fotografom aj pred svadobné fotenie, kde sa zároveň spoznáte a naviažete kamarátsky vzťah, v tom prípade už máte z časti vyhráte.Svadobný fotograf sa bude môcť pripraviť, ako s vami pracovať a vy budete vedieť, čo od neho očakávať, poprípade sa na neho tešiť pokiaľ Vám sadne. Budete si tiež môcť vyskúšať nejaké pózy a pri svadobnom fotení sa tak budete vedieť viac uvoľniť, zároveň môžete použiť rande fotky na Vašej svadbe či, ako nálepky na vínko alebo ich vystavíte na stenu v sále. Viac o rande fotení sa dočítate v nasledovnom článku PREDSVADOBNÁ RANDE FOTOGRAFIA

Sústreďte sa na svoju polovičku


Skúste si predstaviť, že fotoaparát vôbec neexistuje a sústreďte sa len na svojho partnera. Predstavujte si, že ste sami dvaja a užívate si spoločné chvíle.

Nepozerajte do objektívu a buďte sami sebou


Ak vás fotoaparát veľmi znervózňuje, začnite fotenie jednoduchými pózami, pri ktorých sa nemusíte pozerať do objektívu.Napríklad prechádzka po parku. Pomôže vám to uvoľniť sa a budete tak vyzerať prirodzenejšie. Snažte sa byť sami sebou a nestrojte sa zbytočne do neprirodzených póz.
Ak je vám nejaký výraz alebo postoj vyložene nepríjemný a neprirodzený, nesnažte sa za každú cenu napodobniť ho kvôli objektívu. Fotky potom budú vyzerať strojene a umelo, čo určite nechcete.

Nebojte sa prejavíte emócie


Emócie sú na svadbe to najdôležitejšie, preto ich určite neskrývajte pred objektívom. Snažte sa prežívať pri fotení všetko naplno, vaše fotografie tak budú vyzerať veľmi živo a prirodzene a vám sa bude lepšie pózovať, zároveň bude výsledok fantastický. Pri svadobnom fotení jednoducho zabudnite na okolitý svet, sústreďte sa len na vás dvoch a na to, čo práve v tej chvíli cítite. Nehanbite sa to prejaviť, nechajte Vašu lásku plynúť. Ako bonus si prečítajte článok Tipy kedy fotiť svadobné portréty alebo Kde fotiť svadobné portréty