SVADOBNÝ EDITORIÁL NILSA NA VRCHHORE

01/11/2021

Práca svadobného fotografa nie je len o zachytení toho správneho okamihu. Sám sa pri tej svojej vždy

snažím o vytvorenie niečoho výnimočného a neobyčajného. Zvlášť svadobný editoriál pre

mňa znamená viac, ako len súbor pekných záberov. Vždy som rád tvoril, preto je v mojich

očiach skôr umeleckým kúskom, ktorý ma ako profesionála posúva ďalej a naplňuje ma pocitom umeleckého zadosťučinenia.

Hlavná myšlienka môjho prvého projektu bola od začiatku nevšednosť. Chcel som, aby vznikol na výnimočnom mieste s neopakovateľnou atmosférou. Krásny výsledok tejto práce dostal pomenovanie Svadobný editoriál Nilsa. Svoj názov získal podľa zmyselných éterických šiat, ktoré nám na fotenie zapožičal rovnako výnimočný svadobný salón Wedding Salon L’ AMOUR

Pri výbere dokonalých priestorov som mal od začiatku jasno. Zrúcanina kostola sv. Michala na Vrchhore pri obci Veľký Klíž ma zaujala už dávno. Je to očarujúce miesto, ktoré aj po stáročiach dýcha mystickosťou. Do mojej predstavy o nevšednom fotení zapadlo priam skvele. Majestátny strom rastúci uprostred ruín akoby nám chcel prezradiť svoje dávne tajomstvá. Ak túžite mať výnimočné svadobné portréty, toto je ideálne miesto v každom ročnom období.

Ako svadobný fotograf som sa do tohto editoriálu pustil s veľkým nadšením. Keďže išlo o pilotný projekt a môj prvý svadobný editoriál, nechcel som zapájať veľa dodávateľov. Poslúžil mi najmä na potvrdenie vlastných organizačných a umeleckých schopností. Modelkou a zároveň inšpiráciou mi po celý čas bola manželka Kristína, ktorá aj napriek tréme fotenie zvládla skvele. Za nádhernú kyticu a dekorácie vďačíme Katke z Kvetinovej farmy v Návojovciach a za výber a dodanie rekvizít cateringovej spoločnosti 5S. Ručne maľovaný obraz a celkový umelecký mentoring zabezpečila talentovaná Lucia Pajdová.

Správnu melancholickú náladu nám nakoniec pomohlo dotvoriť aj počasie. Dostali sme presne také svetlo a tiene, aké sme potrebovali. Zdalo sa, že všetko vyšlo skvele a sme šťastný, že vám môžeme predstaviť výsledok nášho spoločného úsilia.Všetky fotky si môžete prezrieť TU!

Čaká aj vás v blízkom čase veľká udalosť akou je svadba? Nazrite do svadobnej galérie a nechajte sa inšpirovať mojim portfóliom.