Najkrajšie miesta na svadobné fotenie v Bratislave

03/06/2022

Či už ste svadobným fotografom, alebo len hľadáte nápady na perfektné miesta pre vaše ďalšie fotenie, nemusíte chodiť ďaleko…

Bratislava má nespočetné množstvo nádherných romantických miest pre všetky možné kreatívne nápady. Každý si tu vie prísť na svoje, od milovníkov prírody a zelene, až po obdivovateľov architektúry a histórie. Akokoľvek si predstavujete Váš ďalší fotografický záber či svadobné fotenie, môže byť práve na jednom z týchto bratislavských miest. 

 Botanická záhrada Univerzity Komenského 

Táto záhrada je jedinou botanickou záhradou v Bratislave. Už koncom sedemdesiatych rokov sa stala domovom viac ako 5000 druhov rastlín. Jej expozície sú ako pod holým nebom, tak aj v skleníkoch čo vytvára priestor pre rôzne kompozície a hru so zátiším. Kreativita tu nikoho neopúšťa a tak tu všetky fotenia prebiehajú s úplnou ľahkosťou a prirodzene. Práve takéto vlastnosti vyhľadáva nejeden svadobný fotograf. Je to naozaj unikátne miesto kde môžete spojiť príjemné s užitočným, a teda prácu s relaxom. Fotenie na tomto mieste sa tak stáva radosťou každého, a nie len svadobného fotografa. Je členité a rozmanité na fotenie. Otvorené je do pol šiestej ale treba si dávať pozor na to, že skleník zatvárajú o hodinu skôr.

Bratislavský hrad 

Ak ide o svadobné fotenie, takmer každá nevesta sa chce cítiť ako princezná a samozrejme, každý svadobný fotograf chce toto želanie splniť čo najlepšie. Práve preto je Bratislavský hrad a jeho okolie jednou z najlepších lokalít. Toto miesto si aj počas všetkých rokov zachovalo svoju honosnú atmosféru a nádych histórie. Je to jedno z najromantickejších miest v celej Bratislave a obľúbenou lokalitou nie jedného svadobného fotografa a manželských párov. Výhľad na most SNP a prístupnosť okolitých uličiek stále umožňujú kombináciu modernejšej doby a tak tu určite bude dostatok možností na rozličné fotografie a zábery. 

Michalská brána 

Michalská brána pochádza zo 14. storočia a je jednou z najstarších budov v Bratislave. Toto miesto je perfektnou súhrou histórie a romantiky. Zmiešaním týchto dvoch vlastností môže byť výborným na zachytenie akéhokoľvek ľúbezného príbehu, či už by šlo o svadbu alebo rande fotenie. Sprístupnená je aj veža, z ktorej je možné zachytiť nádherný výhľad na Bratislavský hrad ako aj Staré Mesto. Určite táto lokalita ponúka množstvo rozličných záberov a okrem toho je len na skok od ostatných krásnych uličiek Starého Mesta. Najvhodnejšie je fotiť skoro ráno, kým je mesto ešte relatívne vyľudnené…

Palisády 

Palisády sú unikátnym miestom v Bratislave, o ktorého čare vie naozaj len málokto. Rovnako ako Staré Mesto, ponúkajú Palisády nekonečné množstvo krásnych starých uličiek s historickými budovami, dotknutými časom, ktoré sa striedajú s honosnosťou nových rodinných domov. Táto nádherná bratislavská lokalita je počas leta obohatená o krásy všadeprítomnej zelene, ktorá lemuje historickú architektúru týchto ulíc. Každý svadobný fotograf by si tam určite prišiel na svoje. 

Rozhľadňa Braunsberg 

Ak sa Vám žiada viac prírody a výhľadov mimo Bratislavy, Braunsberg môže byť tou pravou lokalitou. Polhodina cesty autom od Bratislavy je všetko čo Vás od tohto miesta môže deliť. Nielenže táto lokalita ponúka nezameniteľné výhľady, ale okrem toho taktiež poskytuje možnosť nájsť množstvo ďalších skvelých miest po ceste tam. 

Naozaj nie je potrebné cestovať mimo Slovenska či dokonca Bratislavy aby sme našli tie najkrajšie poklady pre našu kreativitu a tvorivosť s fotkou. Veľmi často sa pozeráme na sociálne siete a nádherné fotky z celého sveta a zabúdame, že rovnako aj naša krajina má toho ponúknuť tak veľa. Každé mesto aj miesto je unikátne. Bratislava je len jeden z mnoho príkladov toho, že inšpiráciu môžeme zbierať na každom rohu, a to doslova.