Priebeh svadobného dňa

05/31/2022

Priebeh každej svadby je iný v závislosti od konkrétneho páru a najmä od času, kedy začína obrad. Od času svadobného obradu sa odvíja nastavenie celkového harmonogramu, ktorý daný pár pre svoj deň D zostaví. Zaváži aj miesto svadobného obradu, pokial sa všetko odohráva na jednom mieste či už prípravy, obrad alebo samotná svadba, je to len veľká výhoda

Svadobný deň môže prebiehať napríklad takto:

9:00 – Príchod vizážistky a kaderníčky k neveste alebo príchod nevesty na líčenie a tvorbu svadobného účesu

líčenie nevesty
Foto : Svadobný Fotograf Vojtech Ďurkovič Vizáž : Henrieta Jonek

10:00 – Príchod svadobného fotografa či kameramana.

10.30 – Vyzdvihnutie kvetín, svadobnej kytice, kytíc pre družičky.

svadobna kytica
Foto : Svadobný Fotograf Vojtech Ďurkovič

11:00 – Obliekanie svadobných šiat.

Foto : Svadobný Fotograf Vojtech Ďurkovič

11:30 – Pokiaľ možno odobierka nevesty alebo čoraz populárnejšie prvé videnie nevesty so ženíchom, ktoré Vám určite bude vedieť svadobný fotogaf pekne zachytiť na pamiatku.

12:00 – fotenie svadobných portrétov, je možnosť ich fotiť aj večer pri západe slnka počas zlatej hodiny alebo svadobné portrétne fotenie v iný deň

svadobne portrety
Foto : Svadobný Fotograf Vojtech Ďurkovič

14:30 – Na mieste obradu sa vykoná kontrola občianskych preukazov svedkov a ženícha. Dbajte preto na to, aby si všetci priniesli svoje doklady a mali ich v poriadku. Nevestin občiansky preukaz odovzdá koordinátorka / poverený člen rodiny, aby sa tým nezdržiaval plánovaný časový priebeh, kým dorazí nevesta.

14:40 – Zhromaždenie svadobných hostí na mieste konania obradu.

14:50 – Príchod ženícha a príchod nevesty Dnes to už nemusí byť tradičný príchod nevesty s otcom, ale často sa objavujú aj rôzne zaujímavé nástupy, napríklad v podobe tanečných čísel.

15:00 – Začiatok svadobného obradu.

15:20 – Ak ide o civilný obrad trvá zhruba 20 minút , nasledujú gratulácie, prijímanie kytíc od gratulantov a pohostenie gratulantov koláčmi, slaným pečivom a welcome drinkom.

15:40 – Svadobný fotograf Vám spraví krásne fotky rodinou a svadobnými hosťami

16:00 – Presun na miesto konania svadobnej hostiny (v prípade, že sa nekoná na tom istom mieste)

16:50 – Zhromaždenie všetkých zúčastnených na mieste konania svadobnej hostiny

17:00 – Privítanie mladomanželov Väčšinou zahŕňa rozbíjanie taniera a zametanie črepov, prípitok, prenesenie nevesty cez prah.

17:15 – Usádzanie hostí (počas neho už môže hrať hudba)

17:30 – Začiatok svadobnej hostiny, nasledujú príhovory, potom svadobný prípitok a trojchodová večera

19:00 – Prvý tanec novomanželov Zvyčajne býva hneď po večeri a zahajuje sa ním zábava a prvé tanečné kolo. Nasleduje tanec s rodičmi a potom s ostatnými hosťami. Prvé tanečné kolá sa zvyčajne tancujú klasické tance ako valčík a polka, prípadne hrá ľudová hudba.

20:00 až 22:00 – Program podľa želania (strieda sa s tanečnými časťami) Môže sa obohatiť premietaním videa alebo fotiek páru, svadobnou tombolou, rôznymi vystúpeniami, ktoré zabavia spoločnosť, svadobnými hrami a tradíciami: sťahovanie podväzku, hádzanie kytice, skúška súladu, metlový tanec a iné.

22:00 Krájanie svadobnej torty

Foto : Svadobný Fotograf Vojtech Ďurkovič

22:30 až 24:00 – Pokračuje voľná zábava (striedajú sa rôzne tanečné kolá)

24:00 Čepčenie a/alebo redový tanec Po ňom sa mladomanželia prezlečú do pohodlnejších, popolnočných šiat a zábava pokračuje do rána. Po polnoci už väčšinou nie sú na rade žiadne plánované aktivity, zvyčajne sa už len tancuje a svadobný fotograf a kameraman odchádzajú domov.

COMMENTS
EXPAND
ADD A COMMENT