Milé nevesty, nasledujúce rady sú odzrkadlením nespočetne veľa svadieb, ktoré absolvovali členovia z Asociácie slovenských svadobných fotografov. Možno sa vám niektoré rady zídu pri plánovaní vašej svadby.

1. Živá muzika akéhokoľvek druhu má osobitú atmosféru, ktorú nenahradí ani najväčšia hitovica z reprákov. Kapela však musí vedieť  utiahnuť celú svadbu, takže široký repertoár je výhodou.

2. Nájdite si takého DJ, ktorý bude hrať hudbu podľa Vášho vkusu. Nesnažte sa vyhovieť všetkým hudobným prianiam Vašich hostí, to sa jednoducho nedá.

3. Naplánovať občerstvenie, tak aby ho nebolo zbytočne veľa, ale ani žalostne málo, je pomerne zložité. Je však lepšie, keď Vám na konci svadby ostane 10 litrov vína ako 10 rezňov.

4. Na fotenie rátajte s 30 minútovou rezervou, aj tak budete 40 minút meškať. Pri fotení si spravte súkromie a zvedavých rodinných príslušníkov nechajte doma.O tom kedy a ako ich fotiť nájdete v článku –KEDY JE VHODNÁ TVORBA SVADOBNÝCH PORTRÉTOV 

5. Dobre funguje malé zladenie v oblečení Vašich hostí. Rovnaká farba kravaty, či stuha do vlasov pôsobia veľmi esteticky a dodávajú svadbe originálny vzhľad. Vaši hostia si ju tak budú pamätať aj po rokoch.

6. Pri plánovaní koho pozvať na svadbu buďte veľkorysí a nebojte sa pozvať aj vzdialenejších kamarátov. Tých pár rezňov navyše cenu Vašej svadby príliš nenavýši a v množstve zabávajúcich sa hostí sa aj Vy budete cítiť dobre.

7. Únos nevesty je „party-killer“

8. Štrukturovaný program svadby nie je nutnosťou. Výborná zábava sa spraví aj bez neho.

9. Pokiaľ to je možné, výslužky dajte svojim hosťom už v predstihu, prípadne touto úlohou poverte niekoho obetavého z rodiny / personálu. Pokiaľ ich budete dávať počas svadobnej noci odchádzajúcim hosťom sami, tak medzi 01:00 -03:00 nebudete robiť nič iné.

10. Tancujúca nevesta so ženíchom vytiahnú ľudí na parket aj počas tej najhoršej pesničky.

11. Bohatá a originálna výzdoba v krásnom prostredí je snom hádam každej nevesty (možno aj ženícha). Fantastickú svadbu však viete zažiť aj v ošarpanom socialistickom kulturáku. Svadba je pre-doveštkým o ľuďoch, nie (len) o výzdobe.

12. Zastavte sa na 5 minút pri každom stole, Vaši hostia veľmi ocenia malý rozhovor.

13. Pokiaľ zvažujete rozpočet svadby (čo asi každý), tak si skúste spraviť zoznam priorít. Na položkách na začiatku zoznamu nešetrite, tie na konci naopak môžete obmedziť. Autor tohto blogu by na prvé miesto dal kvalitnú kapelu, na posledné svadobnú limuzínu.

14. Nemusíte sa za každú cenu držať tradičnej štruktúry svadby a porozmýšľajte aj o odlišnej forme zábavy. Napríklad ako záhradná párty, koncert, či grilovačka.

15. Inšpirujte sa nápadmi na zahraničných svadobných blogoch, nesnažte sa však potom všetky zrealizovať na Vašej svadbe. Niektoré veci u nás jednoducho nefungujú a stretnete sa s nepochopením.

16. Svadobné šaty sa aj tak zašpinia. Netrápte sa každou špinkou na nich.Ako si vybrať svadobné šaty nájdete TU!

17. Zmysluplné spestrenie programu, ktorým určite nič nepokazíte je napr. vtipný fotokútik, písanie odkazov mladomanželom, či púšťanie lampiónov.

18. Príjemnú atmosféru vytvoríte aj pekným nasvietním sály. Farebé svetlá, či elegantné svietniky premenia aj školskú jedáleň na zaujímavý priestor. Navyše, skvelo to pôsobí aj na fotkách.

19. Ponúknite svadobnú tortu už hneď po večeri a drobné svadobné koláčiky si nechajte na neskôr. Ak vám zvýšia (čo sa stáva pravidelne), tak ich môžete ľahko zabaliť a potešiť Vašich hostí.

20. Starostlivo prirpavenú výzdobu na stoloch ľahko pokazíte rôznofarebnými alko- a nealko nápojmi. Radšej víno a nealko prelejte do estetickejších džbánov.

21. Vyhnite sa komplikovaným účesom, ktoré zväčša nevydržia dlhšie ako do prvého zafúkania vetra. Kvetinová zahrada vo vlasoch môže síce vyzerať pekne, ak je však zo živých kvetov, rýchlo stratí na sviežosti. Pierko pre ženícha by tiež nemalo byť veľké ako lopúch. Celkovo sa dá povedať k téme vizáže jedno jediné: “menej je viac”!

22. Pokiaľ vyslovene netúžite po plnej vani kvetov vo Vašej kúpeľke, naznačte vo svadobnom oznamení Vašim hosťom, že namiesto rýchlovednúcej kytice skôr oceníte fľašku vínka alebo niečo sladké.

MOŽNO BY VÁS MOHLI ZAUJÍMAŤ ZÁKLADNÉ RADY, AKO SPRÁVNE NAPLÁNOVAT SVADBU