Poznáte najmodernejšie a najpopulárnejšie štýly svadobného fotografovania?

01/14/2022

Najmodernejšie a najpopulárnejšie štýly fotografie pre Vašu svadbu.
Výber svadobného fotografa sa môže javiť ako veľmi zložitá položka na
zariadenie. Veď predsa rozhodnúť sa pre jeden spomedzi toľkých rozdielnych štýlov, fotografov a cenových balíčkov v dnešnej dobe nie je najjednoduchšie.
Každý pár chce mať jasno v tom, že po skončení oslavy a celého veľkého dňa, bude mať v rukách spomienky, ktoré boli zachytené presne podľa jeho osobných očakávaní. Práve preto je veľmi dôležité zvoliť si najmä štýl fotografie, ktorý ulahodí Vášmu oku a duši, a pochopiť základným princípom, ktoré sú charakteristické pre každý jeden z nich. Súbor týchto dovedností Vám pomôže zistiť, ktorý bude pre Vás ten najlepší svadobný fotograf.


REPORTÁŽNE, DOKUMENTÁRNE ALEBO LIFESTYLE FOTOGRAFIE

Nenechajte sa odradiť množstvom pojmov, nakoľko všetky tieto výrazy znamenajú takmer to isté. Pri tomto štýle fotografie je hlavným zámerom okamih. Fotograf tak necháva Váš deň prirodzene plynúť, bez akýchkoľvek zásahov a núteného pózovania. Výsledné fotografie tak budú zachytávať Váš deň presne tak ako prebehol, plný nefalšovaných emócií.
Samozrejme, vždy odporúčam otvorenú komunikáciu s fotografom o tom, v akom rozsahu a do akej miery sa tohto štýlu drží. Ak chcete zakomponovať do Vašich spomienok viacero pózovaných záberov, určite to prediskutujte s Vašim fotografom a vytvorte spoločnú predstavu.

FINE ART ALEBO EDITORIÁL

Keď hovoríme o štýle Fine Art či Editoriál, všetko čo potrebujete na dokonalú predstavu tohto fotografického štýlu sú obálky
časopisov ako je napríklad Vogue.Bazaar, či Think alebo aj napríklad slovenský časopis svadba.
Fotenie zväčša využíva veľa úprav, ktoré sprevádzajú finálny proces editu fotiek, ale aj úpravu priamo počas fotenia, kedy sa snažia svadobný fotografi vytvoriť dokonalý umelecký obraz a atmosféru fotky.
Priebeh tohto fotenia sa koná nezávisle od prostredia. Môže sa tak odohrávať v štúdiu, zámku, či dokonca uliciach Bratislavy.
Fotografie Fine Art sa najčastejšie spájajú s filmom, no v dnešnej dobe majú všestranné ponímanie, najmä tým ako rastie popularita tohto štýlu. Slová, ktoré by najviac vystihovali tento štýl sú jasnosť, čistota a jedinečnosť.

KREATÍVNE A ALTERNATÍVNE FOTOGRAFIE

Od kreatívneho fotografa by ste mali čakať neočakávané. Chce to veľa dôvery, no určite bude stáť za to.Ak ste aj Vy experimentálnej a dobrodružnej povahy, možno je práve toto Váš štýl. Využitie zaujímavých
techník od snímania pomocou svetelných hranolov a špeciálnych objektívov, až po unikátnu postprodukciu v photoshope pre ohromujúce efekty, Vás budú držať celú dobu v nadšení.
Každá fotografia, ktorú si budete nakoniec odnášať domov, do svojho albumu, bude jedinečná a zaujímavá na prvý pohľad.

FILM

S filmom je veľmi ťažké pracovať a preto sa do toho pustí len máloktorý fotograf. Tento štýl chce odvahu, skúsenosti a dôveru klienta, pretože riziko nezískania správnych záberov je oveľa väčšie ako v prípade skvelého digitálneho vybavenia, ktoré máme v tejto dobe k dispozícii.
Estetickosť a výsledný produkt si však získava čím ďalej tým viac priaznivcov. To je práve jedným z dôvodov, prečo sa aj bežní fotografi uchyľujú k snímaniu pomocou filmu. Pri tomto štýle pamätajte hlavne na výber skúsenejšieho fotografa, ktorý si poradí s čímkoľvek, čo od
neho budete očakávať.
Čerešničkou na torte dnešnej doby je však aj možnosť editovania fotografii tak, aby simulovali look filmovej fotografie. Aj ja sám sa považujem za veľkého milovníka filmového looku a preto taktiež zvyknem využívať tento štýl úpravy.


LANDSCAPE

Landscape je samostatný štýl fotografovania, ktorý sa však zaroveň stal doplnkom pre fotografov fotografujúcich svadby v destináciách s nádherným prostredím. Či už je to pláž, hory alebo iné
pozoruhodné miesto, kde sa mladomanželia rozhodnú zvečniť svoju lásku, chcú si pamätať, že sa to stalo práve tam. To im zabezpečia práve takéto fotografie.
Fotograf si preto dáva záležať na celom procese fotenia a s párom zvyknú vopred pátrať po najvhodnejších miestach pre tie najkrajšie zábery. Následne tak fotograf zachytí dobrodružnú scénu v kombinácií s ohromnou láskou dvoch ľudí, ktorí sú súčasťou jedného krajinného celku.
Štýly svadobného fotenia sa teda v tomto prípade zvyknú prelínať a veľa fotografov ich v tejto dobe vie bezchybne skombinovať tak, aby ulahodili každému oku.


VÁŠ ŠTÝL SVADOBNEJ FOTOGRAFIE


Každý výber svadobnej fotografie je veľmi osobný a individuálny. Nech už si Vás získal akýkoľvek štýl, odporúčal by som Vám vyhýbať sa šialeným úpravám a filtrom v štýle Instagramu. Je to predsa Váš deň a
verím, že si ho chcete pamäť a mať ho zachytený v tej najreálnejšej podobe. Takto zaistíte, že Vaše svadobné fotografie nikdy nevyjdu z módy a tak budú nadčasové.
Berte svoj výber fotografa ako dlhodobú investíciu a pokiaľ je to možné, nebojte sa do tejto položky investovať. Veď práve svadobné fotografie sú vec, ktorá s Vami ostane po svadbe najdlhšie (samozrejme,
verím, že spolu s Vašim partnerom).
Môjmu srdcu je najbližšie Fine Art, spolu s filmovým lookom. Považujem sa však za fotografa, ktorý kombinuje tieto štýly s lifestyle, reportážnym štýlom, ako aj spolu s prírodným štýlom a zachytením krajiny. Som toho názoru, že keď je možnosť, nie je na škodu skombinovať čo svet fotografie ponúka.
Zároveň však verím, že práve takýmto spôsobom som schopný vyťažiť maximum z Vášho veľkého dňa.
Či už sa rozhodnete pre filmový look, Fine Art, alebo sa Vaša svadba bude odohrávať napríklad v uliciach Bratislavy, či vrchoch Vysokých Tatier, verím, že možno práve ja budem Váš svadobný fotograf, ktorý bude schopný zachytiť a zhmotniť všetky predstavy o Vašom vysnívanom dni.
Moju prácu si môžete pozrieť v mojom portfóliu

COMMENTS
EXPAND

[…] dobré ujasniť si, aký štýl hľadáme , viac o štýloch nájdete TU, či chceme celodenné fotenie formou príbehu, alebo len obrad plus svadobné portréty, ale […]

[…] svadobný fotograf má svoj osobitý štýl fotenia, preto ho treba akceptovať a zároveň mu dôverovať, a tiež do toho vložiť aj samých seba. […]

[…] fotenie v štýle Fine Art alebo Light and Airy, viac o štýloch fotenia sa dozviete v článku : Poznáte najmodernejšie a najpopulárnejšie štýly svadobného fotografovania?• Nepodceňte ani výber košele. Praktické je mať pre deň D odloženú aj jednu rezervnú.• […]

ADD A COMMENT